KONST / Litografier / Färglitografi 11007266
*
nr 1100 7266
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Färglitografi, Nils Kölare (1930-2007), 149/150, motivet: 33x34
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 20:44:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 19:26:27
1
350 kr
3/4 13:28:26
2
400 kr
3/4 20:39:52
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Nils Kölare
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Läs mer om Nils Kölare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad nils kölare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Nils Kölare
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Läs mer om Nils Kölare
nr 1100 7266
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Färglitografi, Nils Kölare (1930-2007), 149/150, motivet: 33x34
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 19:26:27 | 1 | 350 kr |
3/4 13:28:26 | 2 | 400 kr |
3/4 20:39:52 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Nils Kölare
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och mÃ¥lare.Läs mer om Nils Kölare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad nils kölare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25